Karate Bystrc Brno
Karate Bystrc Brno
Oddíl tradičního karate Brno - Bystrc

Na této straně najdete novodobou historii úspěchů našich závodníků a články z novin

Karate Bystrc na Mistrovství světa 2019

Dětská část výpravy na MS 2019 s trenérem

Čtvrtek 31.10.2019 u ZŠ Vejrostova se kolem deváté hodiny ráno schází u autobusu brněnská výprava karatistů k odjezdu na Mistrovství světa 2019 v německém Sindelfingenu poblíž Stuttgartu. V Sindelfingenu se naše výprava dělí, část přespává v tělocvičně místní školy, kde bude trávit následující 3 noci, část odjíždí do nedalekého hotelu. Díky dotacím městské části Brno-Bystrc jedou členové Karate Bystrc do hotelu, kam dorazí krátce po sedmé večer.

V 6:15 budíček? Kdo toto vymyslel? Naše výprava je mezi prvními v hale Glaspalast. Na závodišti je 14 tatami, kde budou probíhat jednotlivé disciplíny. Po slavnostním ceremoniálu konečně začíná Mistrovství světa karate Fudokan, kterého se účastní přes 2000 sportovců ze 44 zemí! V dětských kategoriích startují postupně Dalibor a Karolína Mikovi, Albert Schwanzer a David Brtník. Karolíně se daří nejvíce, její soupeřky podléhají jedna po druhé, jen finále trošku nevyšlo a tak Karolína získává pro bystrckou část české výpravy první cenný kov – stříbro! Mezitím na kolbišti sportovního karate zápasí ve stejné disciplíně i náš dospělý reprezentant Pavel Schwanzer, který také obsadil skvělé druhé místo. Po prvním dnu MS máme v oddíle vicemistryni světa v tradičním karate a vicemistra světa ve sportovním karate v disciplíně Kata.

Druhý den dle programu patří především závodníkům ve věku od 14 do 21 let. Zde startují naši kadeti Hynek Malíček, Pavel a Radim Žaludovi a Ruth Kratochvílová. Pokračují však i dětské disciplíny a to v MS sportovního karate. Karolína Miková získává v disciplíně Kata svou druhou medaili a to bronzovou! V Kumite soutěží Albert Schwanzer a David Brtník (každý ve své váhové kategorii). Naši závodníci mají problém s vyhýbáním se kontaktu se soupeři. Nakonec však oba dosáhnou na bronzové příčky! Za druhý den soutěže vybojoval náš oddíl další 3 medaile!

Třetí ráno v tradičním karate nastupují muži a ženy. Náš oddíl zde zastupují trenér Jan Okleštěk, doktor české výpravy Pavel Schwanzer a několikanásobný mistr Evropy Martin Pokorný. Honza i Pavel avšak na své soupeře nestačí. Dvoudenní běhání mezi tatami a závodníky, kteří oba podstoupili, si vybírá svou daň na dynamice jejich cvičení. Martin startuje v disciplínách Fukugo a Kumite. A v obou získává skvělé druhé místo! A tak slaví naši starší závodníci se svými svěřenci velký úspěch - 4 stříbrné a 3 bronzové medaile v individuálních disciplínách.

Dobrý den v Bystrci 2019

Vystoupení se povedlo. Mládenci i děvčata (a že jich mezi karatisty je!) předvedli, že nechodí cvičit zbytečně. Není to tak dávno, co se osmělili a poprvé vstoupili do tělocvičny.

A nyní tu už předvádí techniky karate pro pokročilé cvičence. Někteří samostatně prezentují mistrovské sestavy. Jiní ukazují v týmu bojovou aplikaci (Bunkai) daných sestav zvaných Kata. Další se tu chlubí s párovou disciplínou Enbu, kde dvojice simuluje, jak by měl souboj karatistů na vyšší úrovni vypadat.

Trenéři se těší z dosud dosažených úspěchů svých svěřenců a nemohou se dočkat těch příštích. Vždyť na podzim karatisty čekají mezinárodní soutěže - Fudokan cup a Mistrovství světa v Německu!

oddil_karate_bystrc-nabor2019.jpg

 

Mistrovství České republiky žactva 2019

Naši malí závodníci a závodnice se v červnu velice dobře umístili na MČR žactva. První místa v různých soutěžích obsadili: Denisa, Karolína, Sára, Albert a David. Druhá místa patřila: Nele a Daliborovi. Jirka a Max obsadili první místa v disciplíně kata na Poháru nadějí.

Naši žákovští mistři republiky

 

Mistrovství Evropy 2018

V soutěžích Evropského poháru dětí Fudokan Sport Karate ve Slovinsku vybojoval David Brtník stříbro v kumite a Albert Schwanzer bral v kata bronz. Ruth Kratochvílová soustředěným výkonem vystoupala až na stupínek nejvyšší a byla po zásluze dekorována zlatou medailí! Zářící hvězda české výpravy, úřadující dvojnásobný mistr světa mezi dospělými Martin Pokorný si na ME tentokrát zapsal 2. (v kumite), 3. (ve fukugo) a 4. místo (v kata). Úspěšné vystoupení v soutěži dospělých má za sebou i Pavel Schwanzer, který se v disciplíně kata probojoval do finálových bojů a obsadil v silné konkurenci ceněné 4. místo. Gratulujeme!

Karatista měsíce

 

Mistrovství světa 2017

Martinova vítězná technika

Unikátním úspěchem Martina Pokorného jsou dvě zlaté medaile a tituly mistra světa v kumite a v kata mužů, které přidal do své bohaté sbírky medailí z mistrovství Evropy (4 zlaté) a mistrovství světa.

Pavel Kučera je mistrem světa v kata v kategorii kadetů! Velkolepým způsobem deklasoval soupeře a dokázal dojít k vysněnému titulu po cestě, nakročené už loni ziskem stříbra na ME. Jde o historický úspěch cvičence Karate Bystrc v mládežnických kategoriích. Navíc připojil i stříbro v párové disciplíně enbu mix s Terezou Staníčkovou z oddílu Fudokan Karate Brno.

Tentokrát jsme vyrazili do jámy lvové, do Transylvánie. Dějištěm události byla Kluž, správní a kulturní středisko rumunského Sedmihradska. V moderní hale Polyvalenta s kapacitou téměř 10 000 diváků se ve dnech 2. - 5. listopadu konalo mistrovství světa tradičního karate Fudokan (7th World Fudokan Karate Championship) s přidruženým Světovým pohárem dětí do 13 let (7th World Children Cup).

Už v přípravě se vybraní jedinci soustředili na účast v prestižních individuálních soutěžích. Z loňských medailistů opustil řady karatistů Sali Aydin, čímž se rozpadl v minulosti úspěšný kata tým. Pořádající země s výrazným vlivem ve sboru rozhodčích, v minulosti nechvalně proslulých svými spornými výroky… Shodou okolností dvě naše účastnice, Eliška a Anežka Čechovy, byly ve svých kategoriích svědky nekompromisního zákulisního boje Rumunsko versus Srbsko, korunovaného protesty srbské strany s následným anulováním rozhodnutí a vykázáním rozhodčího. Tyto zákulisní tahanice se nepřímo dotkly Anežky, která obhajovala bronzovou medaili z loňského ME. Ve své parádní disciplíně kihon-kumite navíc doplatila na nepřízeň losu, hned v prvním kole vypadla v nejkvalitnějším duelu s pozdější vítězkou, srbskou závodnicí, kterou v předchozí disciplíně kata rozhodčí sporným verdiktem nepustili do finále.

Zklamání těch, kdo podlehli zdatnějším protivníkům, bylo veliké. Všichni bojovali srdcem. Ale karatista je vychováván i k tomu, aby dokázal přijmout porážku a vzdal hold silnějšímu.

Děkujeme tímto i dalším našim reprezentantům, jmenovitě Davidu Brtníkovi, Albertu a Pavlu Schwanzerovým, Anežce a Elišce Čechovým a ceníme si toho, že se postavili čelem světové konkurenci a nastoupili k boji v disciplínách s nejtěžšími soupeři, kde odměna za vítězství visí hodně vysoko.

 

Karate Bystrc na Prague Open Cup 2017

Prague Open 2017

V neději 26. března se v Praze konal 3. ročník Prague Open Karate Cup. Mezinárodní konkurenci obstarali především v kumite (zápas) tradičně silní bojovníci z Turkmenistánu. Pamatujeme si je z 1. ročníku před dvěma lety, výrazný dojem tehdy zanechal především vítěz Diyar Hodžajev. Mistr světa v kumite a držitel neoficiálního světového rekordu za nejrychleji rozhodnutý vítězný zápas (7 sekund), také nezapomněl a hned zkraje se hlásil k naší výpravě, především k její ženské části.

Na tatami se bylo na co dívat. Diyarovy přesně cílené, nečekané a vysoké kopy připomínaly svou elegancí filmové kreace Jeana-Clauda Van Damma a patřily bezesporu k vrcholům turnaje. Naši závodníci se v přiměřeně silné konkurenci také neztratili. Své postavení na mezinárodní scéně potvrdili a vítězství ve svých kategoriích vybojovali úspěšní medailisté z mistrovství Evropy Pavel Kučera (kata kadeti) a Anežka Čechová (kata žákyně), která v disciplíně kumite připojila stříbrnou medaili. Zlatí byli i Jakub Květoň (kata junioři) a Lukáš Kawulok (kumite žáci), stříbrnými medailemi se ozdobili Vít Kučerovský (kata junioři), Ondřej Kawulok (kata mladší junioři), Eliška Čechová (kata juniorky), Radim Žalud ( kumite žáci) a Albert Schwanzer (kumite mladší žáci). Na bronzové medaile dosáhli Ondřej Kawulok (kata junioři), Teodor André Mišun (kata kadeti), Simona Trtílková (kata kadetky), Pavel Žalud (kumite žáci) a bronzový byl v kata i tým žáků ve složení Albert Schwanzer a bratři Žaludovi. S vystoupením našich chlapců a děvčat můžeme být spokojeni. Mládí může směle hledět k podzimnímu vrcholu letošní sezóny, kterým bude mistrovství světa v Rumunsku.

 

Medailové žně odd. Karate Bystrc na Mistrovství Evropy 2016

krakov2016.jpg

Sobota 24. září byla pro mladé karatisty z oddílu Karate Bystrc důležitým dnem. Čekaly je zápasy o tituly mistrů ČR. Nedlouho po prázdninách šlo o zásadní prověrku připravenosti na blížící se evropský šampionát v Polsku. Všem bylo jasné, že na mezinárodní scéně mohou uspět jen ti připravení. Projeví se nové tréninkové metody a přístupy včetně navýšení počtu tréninkových hodin v přípravě? Je 11 získaných mistrovských titulů dostatečnou prověrkou?

Je ráno 14. října 2016 a pod obří kupolí Tauron Arény v Krakově se šikují jednotlivé reprezentační výpravy karatistů. V příštích dvou dnech se tu odehrají sportovní dramata 23. mistrovství Evropy World Fudokan Federation. Na evropském kolbišti se utká i dvanáct nominovaných závodníků Karate Bystrc, jádro české mládežnické reprezentace. Boje na modrých tatami jsou nesmlouvavé, emoční vypětí účastníků vyčerpávající… K večeru už je jasné, že trojice starších žáků Sali Aydin, Petr Novotný a Filip Smíšek obhájila loňské třetí místo v kategorii kata tým, čili v synchronizovaném cvičení zvolených sestav. Ještě větší úspěch ale přichází vzápětí. Kadet Pavel Kučera a starší žákyně Anežka Čechová spolehlivě naplnili předpověď trenéra p. Koti a v těžké konkurenci vybojovali medaile v individuálních mládežnických kategoriích! Pavel Kučera ve strhujícím finálovém souboji podlehl maďarskému soupeři, nicméně skvěle zacvičené katy Jiin a Empi ho zaslouženě vynesly na stříbrnou pozici. Anežka Čechová prokázala ve společnosti držitelek černého pásu vysokou technickou vyspělost a v disciplíně kihon kumite, čili demonstraci technik, dosáhla na bronzový stupínek. Výjimečnou medailovou žeň završil v seniorských soutěžích favorizovaný Martin Pokorný: zlatá medaile jako člen kumite týmu a dvě bronzová umístění v kumite a ve fukugo.

I další naši účastníci: senior Pavel Schwanzer, juniorský tým Jakub Květoň, Pavel Kučera a Vít Kučerovský podali odpovědný výkon a zastavili se těsně pod stupni vítězů. Velké zlepšení a bojového ducha prokázala i Eliška Čechová, která se probojovala až k branám finále.

Mistrovství ČR 2016

Mistrovství ČR 2016

Sobota 24. září byla pro mladé karatisty z oddílu Karate Bystrc důležitým dnem. Od rána je v Praze čekaly zápasy o tituly mistrů ČR. Nedlouho po prázdninách šlo o zásadní prověrku připravenosti na říjnový evropský šampionát v Polsku, vždyť v nominaci figuruje celkem 11 našich cvičenců. A konkurence „na Evropě“ bude nemilosrdná. Uspět mohou jen ti připravení.

V pražské sportovní hale byla k vidění jasná vítězství střídaná vyrovnanými souboji. K nejdramatičtějším patřilo vítězné střetnutí naší Anežky Čechové s tradiční soupeřkou Natálií Hruškovou o dominanci v kategorii starších žákyň (ročníky 2003 a 2004). Zajímavý byl výsledek v kata starší žáci, kdy stupně vítězů odsadili výhradně naši závodníci – 3. místo Teodor Mišun a Filip Smíšek, 2. místo Lukáš Kawulok a 1.m. Aydin Sali. Kadet Pavel Kučera byl na stupních vítězů dokonce 2x. Stejný počet vítězství získal v juniorech i Jakub Květoň. I naše juniorka, Eliška Čechová získala cenné vítězství. Celkem jsme přivezli devět mistrovských titulů, doplněných dvěma zlatými medailemi z přidruženého Poháru nadějí, o něž se zasloužili nadějní nejmladší žáci Albert Schwanzer a Pavel Žalud (roč. 2005-2006).

Závodníci Karate Bystrc na Prague Open Cup

pavel.jpg simca.jpg lukas.jpg

V neděli 24. dubna hostila sportovní hala Sparta Arena Praha další ročník mezinárodních závodů Prague Open Karate Cup. Tentokrát se organizátorům s pozvánkami zadařilo. Přijeli nejen zahraniční soutěžící – početná výprava mladých sportovců z Běloruska i karatisté z exotické Indonésie, ale sportovní úroveň především v žákovských kategoriích pozvedla také premiérová účast silných oddílů z Čech (Shotokan Neratovice, Dragon Neratovice, SSC Česká Lípa a další).

Společenskou prestiž celé akci dodala záštita předsedy vlády ČR p. Bohuslava Sobotky a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy p. Kateřiny Valachové. Patronát nad soutěží přijalo Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze za účasti Jeho Excelence velvyslance Dr. Aulia A. Rachmana.

Úderem 9. hodiny ranní, po slavnostním nástupu všech výprav, se na třech tatami rozběhly jednotlivé soutěžní disciplíny. V opravdu silné konkurenci se neztratili ani naši závodníci. Absolutorium zaslouží kadet Pavel Kučera, suverénní vítěz kata (sestavy) jednotlivců a stříbrný v kumite (zápase). Simoně Trtílkové se podařil husarský kousek, v boji o první místo v kata kadetek porazila úřadující mistryni Evropy. V kumite starších žáků zvítězil náš benjamínek Lukáš Kawulok, v těsném závěsu se umístil Filip Smíšek. Dívčí tým v kata dorostenek ve složení Nicole Štěpánková a Anežka a Eliška Čechovy získal první místo. Nikol Štěpánková navíc vybojovala bronz v kata jednotlivců.

V odpoledních hodinách pak probíhaly soutěže seniorů v kata a kumite. Hlavním bodem programu byl nominační turnaj pro Mistrovství světa WASO v kumite jednotlivců. Postup si v divácky atraktivních soubojích zajistili Martin Pokorný (Karate Bystrc) a Timotius z TK Indonesia.

Prague Open Karate Cup 2016 se vydařil. Sportovní úroveň ve většině kategorií byla vysoká a naši závodníci, směřující svou přípravu k říjnovému mistrovství Evropy WFF v Krakově, prošli důkladnou prověrkou.

První úspěchy v roce 2016

16_01_30_hausneruv-pohar_800x531.jpg

Čas pádí svým tempem a rok 2016 si to razí mílovými kroky vpřed.

Trocha statistiky: 32 závodníků Karate Bystrc vybojovalo v roce 2015 na 14 závodech celkem 110 zlatých, 47 stříbrných, 52 bronzových medailí. Nejúspěšnějším oddílovým reprezentantem byl vyhodnocen Petr Novotný, spoludržitel bronzu z mistrovství Evropy v Neapoli v disciplíně kata tým starších žáků.

Již 23. ledna proběhl druhým kolem soutěžní program národního poháru TKF (tradičního karate). Ani tentokrát v Praze nenechalo pouze 6 závodníků Karate Bystrc nikoho na pochybách, že si přijeli pro přední umístění korunované šesti zlatými medailemi. Po dvou kolech národního poháru ovládli průběžné hodnocení svých disciplín Filip Smíšek (kata), Sali Aydin (kumite), Anežka Čechová (kata a kumite) a Simona Trtilková (kata), Eliška Čechová (kata) se při jedné neúčasti dělí o první místo.

Soutěžní kalendář je zkraje roku neúprosný, uběhne týden a do haly SKKP Vodova se sjíždějí všichni ti, kteří se chtějí utkat v rámci populárního Hausnerova poháru. Zcela mladí i postarší - ano, karate lze cvičit v každém věku. Závodníci z celých Čech, Moravy a dorazily i dva tradičně silné oddíly ze Slovenska. Při vyhlášení výsledků přebírá velký vítězný pohár pro nejúspěšnější oddíl pan Miroslav Koťa, trenér Karate Bystrc. Své disciplíny na tatami opanovali Pavel Kučera (kata i kumite starších žáků), Simona Trtílková (kata starších žákyň) a Jakub Květoň (kata kadetů), vítězství získaly v ostré konkurenci i oba kata týmy – starší žáci (Sali Aydin, Petr Novotný, Filip Smíšek) a kadetky (Eliška a Anežka Čechovy, Simona Trtílková).

Mistrovství světa WFF prosinec 2015

Martin na WFF 2015

Martin Pokorný se zúčastnil Mistrovství světa seniorů WFF konajícím se v Bělehradě. Jako vždy si na stupně vítězů vystoupil 2x. Jednou získal třetí místo v jednotlivcích v královské disciplíně Fukugo (vítězové z prvního kola v kata bojují v dalších kolech v kumite) a podruhé jako člen českého reprezentačního kumite týmu. Jeho forma je opravdu obdivuhodná a hlavně velice stabilní. Proto mu přejeme hodně úspěchů v další závodní činnosti.

Karate Bystrc na MČR 2015

Praha, sobota 3. října minulého roku. Jsme svědky slavnostního zahájení 22. mistrovství České republiky České federace tradičního karate  Shotokan Fudokan. Mezi nastoupenými nechybí ani tradiční účastník Karate Bystrc, 16 chlapců a děvčat, nominovaných na základě svých celoročních soutěžních výsledků. Pro velký počet účastníků probíhají boje o prvenství celý den bez jediné přestávky. V podvečer se soutěžní program chýlí ke konci, uzavírají ho souboje dospělých závodníků. A bilance? Sedm mistrovských titulů v individuálních bojích, tři zlaté medaile v disciplíně zvané Kata tým. Nejúspěšnějším účastníkem je trojnásobný mistr ČR, mladší žák Lukáš Kawulok. Ke dvěma ostříleným chlapeckým týmům, medailistům z mistrovství světa a mistrovství Evropy, se připojilo při své úspěšné premiéře i nedávno vzniklé dívčí trio. Karate Bystrc kata týmy umí. Příslibem do budoucna se jeví i mladíčci David Brtník (2007) a Albert Schwanzer (2006), kteří zvítězili jak v přidruženém Poháru nadějí TKF, tak vystoupili i na stupně vítězů v disciplínách Mistrovství republiky. Všichni zúčastnění zaslouží pochvalu. Vždyť nejvíce čerstvých držitelů titulu Mistr ČR v mládežnických kategoriích cvičí v Karate Bystrc.

MČR 2015

Zlato a bronz z Mistrovství Evropy 2015

Konečně se závodníci Karate Bystrc dočkali vrcholné akce tohoto roku, mistrovství Evropy konaného v italské Neapoli.

Ve čtvrtek 26. března po dlouhé, více jak dvacetihodinové, jízdě autobusem nás přivítala Neapol svým teplým jarním počasím. Soutěže, která byla zahájena následující den v hale Pala Barbuto, se zúčastnilo více než 600 karatistů z celé Evropy. Celý náš tým 11 závodníků prokázal bojovný charakter a všichni postoupili z úvodních vyřazovacích kol vstříc dalším střetnutím.

Anežka Čechová (11let) a Simona Trtílková (12) nakonec skončily v disciplíně kata jednotlivců (sestava představující boj proti 8 až 10 imaginárním útočníkům) mezi desítkou nejlepších evropských závodnic. Pavel Kučera (13) se v kata probojoval na 5. místo. Stejnou příčku obsadil kata tým juniorů ve složení Vít Kučerovský, Jakub a Václav Květoňovi, jimž se nepodařilo obhájit 3. místo z mistrovství světa 2013. Bronzovou štafetu v týmovém klání kata převzali mladší žáci Sali Aydin, Petr Novotný a Filip Smíšek, kteří nejlépe zúročili poctivou celoroční přípravu a po zásluze si došli pro své první medaile z vrcholné soutěže.

Výprava na ME 2015

Mistrovskou ukázku karate v kumite (volný boj) a zároveň nejvyšší ocenění pro naši výpravu přinesl třetí soutěžní den. Martin Pokorný, úřadující vicemistr světa mezi seniory opět prokázal své výjimečné schopnosti a po suverénním výkonu se stal mistrem Evropy.

 

Karate Bystrc Brno na Mistrovství světa 2013

Letošní rok se uskutečnilo mistrovství světa tradičního karate Fudokan , které se konalo v Praze ve dnech 29.11.2013 - 1.12.2013. Mistrovství se zúčastnilo přes 1000 závodníku z 30 zemí Ameriky, Evropy i Asie.

Mezi reprezentanty České republiky bylo nominováno 14 členů oddílu Karate Bystrc Brno různých věkových kategorií : Čechová Anežka, Kučera Pavel, Sali Aydin, Smíšek Filip, Novotný Petr, Trtílková Simona, Květoň Václav, Perna Matěj, Čechová Eliška, Poledníková Barbora, Kučerovský Vít, Květoň Jakub, Kalábek Robert a Martin Pokorný, pod vedením hl. trenéra Karate Bystrc Miroslava Koti, držitele 6.danu.

Výprava na MS 2013

Přesto, že Česká republika nepatří mezi největší země, podařilo se nám konkurovat světu a umístit se na stupních vítězů.

Nejúspěšnějším závodníkem reprezentace se stal Martin Pokorný v kategorii senioři, který se umístil na 2. místě v kumite a 3. místě v kumite tým.

Ve věkové kategorii junioři , disciplíně en-bu mix se našim reprezentantům Robertu Kalábkovi a Barboře Poledníkové podařilo obsadit se shodným počtem bodů 4.místo se závodní dvojicí z Kypru.

Zabodovali však i závodníci nižších věkových kategorií. Ve věkové skupině kadetů se závodníci : Květoň Václav, Kučerovský Vít a Květoň Jakub probojovali na 3. místo v kategorii Kata tým. V disciplíně Kihon Kumite - kategorie žačky se reprezentantka Simona Trtílková probojovala do první desítky z více jak 50 závodnic. Stejně tak se umístila mladší žákyně Anežka Čechová v Kata jednotlivci.

Velký úspěch byl už to, že většina závodníků Karate Bystrc Brno se umístila v lepší polovině startovního pole.

Zisk medailí jen potvrzuje kvalitu našeho trenéra Miroslava Koti, který se věnuje našim dětem a společně dokázali, že oddíl Karate Bystrc je na vysoké úrovni a zvládá držet krok se světovou elitou.

Tímto by jsme chtěli poděkovat naším reprezentantům a trenérům za vzornou reprezentaci naší vlasti v tak rozsáhlé konkurenci a doufejme, že jejich výkony se budou nadále zlepšovat.

Za tým autorů článku:

Poledníková Petra

Květoňová Renata

Novotná Petra

 

Úspěchy na Mistrovství Evropy 2004

Tento rok byl pro oddíl Karate Bystrc velice úspěšný. Mistrovství se konalo 26.11. -28.11. 2004 v Praze. V hale Na Folimance se sešli nejlepší  reprezentanti 24 států. Účast závodníků byla mimořádná. Poprvé v historii se konalo ME ve spolupráci dvou největších světových organisací  Shotokanu  a Fudokanu.

Eliminační závody juniorů a seniorů začaly v pátek. Do finále se probojoval náš tým žen a tým juniorů. V jednotlivcích nás zastupovala Jitka Číhounková. V kumite, enbu a fukugo nás úspěšně reprezentoval Martin Pokorný.

V sobotu proběhly soutěže žáků a dorostenců. V eliminaci se v Kata týmu žáků probojovali do finálního klání Robert Kalábek, Daniel Weiser a Lukáš Jandásek a  večer pak získali druhé místo.

Robert Kalábek, Daniel Weiser a Lukáš Jandásek

V neděli pokračovalo ME finálovými boji juniorů a seniorů. Náš tým ve složení Václav Cetl, Pavel Tichý a Michal Sobola vybojoval 3. místo. Stejně dobře se umístil i tým žen – Eliška Rigová, Jitka Číhounková a Klára Hanzlíková.

Úspěšné juniorské týmy

Martin Pokorný získal v kumite jednotlivců 3.místo. O druhé místo se pak společně zasloužili se Zdeňkem Paličkou v Enbu.  Martin byl rovněž členem reprezentačního týmu v Kumite, který uspěl v tvrdé konkurenci a obsadil 2.příčku.

 

První úspěchy a první start na Mistrovství Evropy 2000

Již od roku 1995 se oddíl zařadil svými úspěchy na Národním poháru a MČR mezi nejúspěšnější v ČR. V roce 2000 jeho závodníci poprvé startují na Mistrovství Evropy, kde se probojovali až do semifinále. V květnu roku 2001 vyhrává závodní tým Karate Bystrc na prestižní soutěži Rachmyho Soebaja (mistrovský) pohár za nejúspěšnější oddíl roku.

Tým závodníků startujících na ME 2000


^M